Pagasireeglid ja eripagas

Pagasireeglid

Igal reisijal on õigus tasuta registreerida 15 kg äraantavat pagasit. Mõned esemed ei kuulu tasuta äraantava pagasi alla. Pagasit, mille kaal ületab kehtestatud määra, saab registreerida lisatasu eest juhul, kui lennuki õhkutõusukaal seda võimaldab. Lisatasu on Eesti siselendudel 3€  kilo eest ühel suunal. Ühe äraantava pagasiühiku kaal ei tohi ületada 32 kg. . Lennuki salongi võib kaasa võtta käsipagasit kuni 5 kg, mille mõõtmed ei ületa 45x35x20 cm. Lisaks võib reisijal kaasas olla üks isiklik ese, näiteks käekott, vihmavari, lennujaama kauplustest ostetud esemed. Sülearvutid, fotoaparaadid, videokaamerad ja muud väärtuslikud esemed tuleb lennuki salongi kaasa võtta käsipagasina. Kuni 2-aastaste laste (ilma eraldi istekoha õiguseta) äraantava pagasi limiit on 10 kg. Soovitame eelnevalt pakkida lastekäru. Pakkimata käru võimalike vigastuste eest Avies ei vastuta.

Vastutus pagasi eest

AVIESi vastutus pagasi rikkumise, hilinemise ja kadumise korral on piiratud, välja arvatud juhul, kui eelnevalt on tasutud lisamaks eriti väärtusliku pagasi vedamise eest. Sellisel juhul tuleb lennule registreerimisel esitada pagasi väärtust tõestav nõuetekohane dokument. Pagas loetakse kadunuks, kui seda pole suudetud 21 päeva jooksul üles leida. Kadunud koti sisu tuleb esitada AVIESi peakontorisse e-posti aadressil info(at)avies.ee . AVIES võtab vastutuse maksimaalselt 20 kg ulatuses, välja arvatud juhul, kui eelnevalt on tõestatud pagasi eriline väärtus. Rikutud pagas tuleb esitada lennujaama pagasiteenistusele 7 päeva jooksul pärast saabumist ning teatada sellest lennukompaniile aadressil info(at)avies.ee hiljemalt 21 päeva jooksul. AVIES ei võta vastutust pagasis olnud/kadumaläinud väärisesemete eest. AVIES eeldab, et pagasi hulgas on riided, hügieenitarbed ja muud reisi jaoks vajaminevad tavapärased esemed.

Eripagas

Golfikotid ja suusad ei kuulu tasuta äraantava pagasi hulka. Need tuleb eraldi pakkida ning neile laieneb vedaja vastutus sarnaselt pagasi rikkumisele või kadumisele. Pagasi lisatasud (ühel suunal):

  • Pagasi lisakilo: 3 €
  • Lemmikloom salongis: 20 €
  • Suusad: 20 €
  • Golfikott, max 15 kg: 20 €

Kui lend on välja müüdud, saab peale võtta ühe golfikoti või kaks paari suuski. Iga konkreetse lennu kohta saab teha erandeid, kui lastikaal seda võimaldab, mida otsustab lennuki kapten. Üks suusavarustuse kott võib sisaldada ühe paari suuski ja suusakeppe. Golfivarustus on maksimaalselt 14 golfikeppi, 12 golfipalli ning ühed golfikingad. Golfikott ja suusavarustus tuleb registreerida samaaegselt koos pileti broneerimisega. Registreeritud pagas ei tohi sisaldada raha, juveele, väärismetalle, arvuteid, kaameraid, mobiiltelefone, elektroonikaseadmeid, muusikariistu, prille/päikeseprille, võtmeid, ravimeid, kaubeldavaid dokumente, väärtpabereid või muid väärtasju, aktsiatähti, võlakirju ja muid hinnalisi dokumente, äridokumente, passe ja muid isikut tõendavaid dokumente või näidiseid, samuti muid kergesti purunevaid või kergesti riknevaid aineid või esemeid. Kui keelust hoolimata on reisija pagasis nimetatud esemeid, ei vastuta AVIES nende kadumise või kahjustamise eest ning reisija nõustub vastutama talle, AVIESile või kolmandatele isikutele selliste esemete oma pagasisse paigutamisega põhjustatud kahju eest.

Relvade vedu

AVIES aktsepteerib reisijate pagasi hulgas piiratud koguses jahirelvi ning nendega kaasnevat laskemoona(maksimaalselt 5kg reisija kohta), mis sõltub konkreetset reisi teostava lennuki konfiguratsioonist. Enne broneerimist tuleb alati taotleda luba ja saada AVIESilt kirjalik kinnitus. Taotluse palume saata regular(at)avies.ee E-R 9-17. Jahirelv peab olema pakitud laskemoonast eraldi vastavalt ICAO ja IATA reeglitele ning kuulub vedamisele ainult äraantava pagasi hulgas. Reisijal peavad lennule registreerimisel olema kaasas kõik jahirelva transportimiseks vajalikud dokumendid, et need vajaduse korral esitada. Jahirelva käsitletakse eripagasina ja transport toimub lisatasu eest 20€/suund. Soovitame taolised broneeringud teha läbi AVIESi kõnekeskuse või volitatud müügiesindaja või otse AVIESi kaudu +372 6301382.

Keelatud esemed

Reisijatel käsipagasis olevate vedelike kaasavõtmist piiratakse selliselt, et kõik käsipagasis olevad vedelikud peavad mahtuma ühte ühe liitri suurusesse läbipaistvasse suletavasse kilekotti (nn „minigrip“ kotid). allnimetatud kilekotti paigutatavate vedelike pakendite individuaalne maksimumsuurus on 100 ml. Reisijad peavad näitama nimetatud kilekotti julgestusotstarbelise läbivaatuse teostamisel ning kilekott peab olema sel ajal suletud. Vedelikud hõlmavad geele, pastasid, kosmeetilisi vedelikke, vedelaid/kuivi segusid ja survestatud mahutite sisu nt. hambapastat, juuksegeeli, jooke, suppe, siirupeid, parfüüme, habemeajamisvahtu, aerosoole ja muid samalaadse konsistentsiga kaubanimetusi.

Elektroonilised sigaretid (sh e-sigarid, e-torud, muid isiklikke aurutitele) sisaldavad patareid, tuleb eraldi kaitsta, et vältida juhuslikku aktiveerimist.
Elektroonilised sigaretid, sealhulgas e-sigarid ja muid isiklikke aurutitele sisaldavad patareid, kui neid kasutab reisija või meeskond peab reisimisel transportima ainult käsipagasis. Samuti varupatareid tuleb eraldi kaitsta, et vältida lühiseid. Iga aku tuleb panna eraldi kilekotti  ja vedada ainult käsipagasis.

Lisaks liitiumakud on täidetud järgmised tingimused:

Iga paigaldatud aku ei tohi ületada:

1. liitium sisu mitte rohkem kui 2 g; või
2.mille liitium-ioon akud, vatti-tundides, kuid mitte rohkem kui 100 Wh.

  • Rohkem infot leiate siit.

Keelatud esemed ja ained nii äraantavas kui ka käsipagasis:

  • Täpsema info leiate siit.