Lapsega reisimine

Pileti ostmine

Lapsed 5-12 a saavad ilma vanema või saatjata reisida vastavalt kehtestatud reeglitele. Täitke lisatud avalduse blankett enne lennujaama jõudmist ning esitage see registreerimislauda.

Laps peab olema koos vanema/saatjaga kuni lennueelsete registreerimisprotseduuride lõppemiseni. Vanema/saatja poolt täidetud ja allkirjastatud dokument on seaduslikuks tõendiks, et laps on üksinda lennuki pardale lubatud. Saabumisel peab vastuvõttev pool esitama lennujaama töötajatele isikuttõendava dokumendi.
Lapse saatja või vastuvõtja peavad olema vähemalt 18 aastat vanad. Alla 5-aastaseid lapsi ei lubata lennureisile ilma vanema või saatjata.

Üksinda reisiv laps tuleb lennule aegsasti registreerida, soovitavalt kuni 35 minutit enne väljalendu , Kärdlast ning kuni 45 minutit enne väljalendu , Arlandast, Kuressaarest ja Tallinnast. Lapsevanem või saatja peab jääma lennujaama kuni lennuki õhkutõusmiseni.

Reeglid

Alates 13- aastaselt ei ole vajalik kasutada üksinda reisiva lapse teenust. AVIES saab korraga ühel lennul aktsepteerida kahte üksinda reisivat last.

Broneerimisel tuleb AVIESi või oma reisibürood üksinda reisivast lapsest teavitada, vastasel korral ei saa AVIES taolist teenust pakkuda. Samuti ei ole võimalik Flyavies.ee online piletimüügisüsteemist osta piletit ainult lapsele ilma täiskasvanud reisijat valimata. Üksinda lapse pileti broneerimiseks kontakteeruge klienditoega või piletite edasimüüjatega.

Lisatasu üksinda reisiva lapse eest on ühe suuna eest 20€.